Můj příběh

8.6.2015 Facebook

Golfu jsem se začal věnovat od podzimu roku 2001 ve svých 12 letech po návratu otce z USA, kdy jsem se stal členem golf klubu Hradec Králové.  V roce 2002 jsem získal zelenou kartu a zlepšil HCP na 30,1. V roce 2003 jsem zlepšil HCP z 30.1 na 12,2. V tomto roce jsem se pravidelně zúčastňoval regionálních i celostátních soutěží. Na podzim jsem poprvé vyhrál pohár primátora Hradce Králové a regionální dětskou tour do 14 let. V roce 2004 jsem zlepšil HCP 12,2 na 6,4 vyhrál několik turnajů, regionální dětskou tour severovýchod do 16 let a podruhé pohár primátora Hradce Králové.

V roce 2005 jsem začal pravidelně objíždět  celostátní soutěže a turnaje. Z 24 mládežnických turnajů do 16 let, kterých jsem se účastnil, jsem 14x vyhrál a zaznamenal celkově 20 umístění mezi prvníma třemi. Z 5 celostátních „major“ turnajů jsem 4 vyhrál (Malevil, Konopiště, Karlovy Vary, Slavkov), potřetí vyhrál pohár primátora i regionální dětskou tour. Dále jsem byl třetí na mistrovství ČR. V tomto roce jsem zvítězil v žebříčku mládeže do 16 let v České republice a převzal cenu od prezidenta ČGF Milana Veselého.

V roce 2006 jsem postoupil do vyšší věkové kategorie. Mimo jiné jsem vyhrál memoriál Prokopa Sedláka. Třetí na Mezinárodním Mistrovství Juniorů – Kárlštejn. HCP jsem zlepšil na 3,2 a stal se mistrem klubu GCHK ve hře na rány jak na FSG simulátorech na i na hřišti v Hrádku u Nechanic. Stejný úspěch jsem zopakoval i v roce 2007.

Na podzim roku 2007 jsem přestoupil do golf klubu Kunětická Hora, kde v současné době trénuji. Ve stejný rok jsem začal s golfovou fitness přípravou pod dohledem Romana Gomoly. ( Golf Fitness.cz )

V roce 2008 jsem byl poprvé nominován do reprezentace ČR na utkání Česko Slovensko do Slavkova u Brna, kde jsem přispěl k vítězství ČR. Dále jsem hrál svůj první profesionální turnaj EPD tour, kde jsem postoupil katem a celkově skončil na děleném 31 místě. V tentýž roce vlastním zatím nejnižší HCP O,1.

V roce 2009 jsem svým výkonem přispěl k postupu družstva Kunětické Hory do I. Ligy družstev. Druhé místo v klubovém mistrovství na jamky, vyhrávám Kunětickou Tour 2009 a začínám studovat na Univerzitě Hradec Králové. Díky škole jsem si prošel většinou sportů, absolvoval kurzy ( vodácký, lyžařský, snowboardový kurz, cyklistický, gymnastický kurz).

V roce 2010 jsem přispěl svým výkonem k postupu družstva Kunětické Hory do nejvyšší soutěže družstev v ČR ( Extraliga 2011 ).  Znovu se stávám Mistrem Golf Clubu Kunětická Hora na jamky, třetí v soutěži na rány. Vyhrávám Kunětickou Tour 2010.

Začal jsem pracovat v oddělení prodeje golfového vybavení v Golf House-Hradec Králové, kde jsem po necelém roce ukončil spolupráci, vzhledem k náročnému turnajovému kalendáři.

 Pravidelně se zúčastňuji nejvyšších celostátních turnajů, které zahrnují Mezinárodní Mistrovství, Extraligu, Czech Golf Amateur Tour. O roku 2007 do roku 2010 jsem spolupracoval s trenérem Nicka Falda ( Simonem Holmesem ).

 Od roku 2011 do současnosti spolupracuji s českou trenérskou špičkou a reprezentačním trenérem Joaquínem Millánem Navarrem. Je jedním z hlavních tahounů, které mě inspirují se vzdělávat, jelikož vlastní několik nejvyšších levelů TPI certifikátů, je členem tří profesionálních evropských asociací a každý rok společně absolvujeme několik golfových soustředění a seminářů, ať už jako jeho překladatel či jako účastník. Vyhrávám Mistrovství regionu Východ A. Od téhož roku pořádám každoročně svůj golfový turnaj Hot Shots Challenge.

Golf a fitness mě bylo vždycky blízké a proto jsem vystudoval bakalářský program ( Pedagogika volného času se zaměřením na tělesnou výchovu a sport ), na Univerzitě Hradec Králové a nyní pokračuji ve studiu Magisterského oboru Wellness Specialista na VSTVS Palestra s.r.o. v Praze ( Vysoká škola tělesné výchovy a sportu). Svou bakalářkou práci jsem psal na téma Vliv prožitkovosti na výkonnost hráčů golfu, kde jsem porovnával 25 špičkových českých amatérů a 25 špičkových českých profesionálů. Ve své diplomové práci se zaměřuji na Wellness a prevence KVO onemocnění při golfové hře ( 50+ a 60+ ).

Vlastním golfový fitness certifikát TPI ( Titleist Performace Institut ) ze semináře, který jsem absolvoval minulý rok v Německu ( 2013 ). Do budoucna chci absolvovat další semináře, které pořádá Titleist Performance Institut. Dále jsem golfovým trenérem III. Třídy, který pod záštitou FTVS vystavuje “MasterProfessional” Petr Němec. Praxi jsem absolvoval v Golf and Spa Kunětická Hora. Trénoval jsem děti i dospělé. ( Fyzická příprava i technika švihu).

V roce 2013 jsem se stal instruktorem snowboardingu. Mezi nejnovější svěřence, které připravuji na nadcházející golfovou sezónu patří Daniel Colomar Dugo ( trenér Kunětické Hory ), který mne požádal o zlepšení své tělesné výkonnosti. Tentýž rok jsem pomáhal organizovat fyzickou přípravu tenisových nadějí z Teniscentra DTJ Hradec Králové.

Do budoucna se chci věnovat golfu zejména jako špičkový profesionál, který se bude propojovat jak golfovou techniku tak fitness jelikož bez kvalitních pohybovaných dovedností neexistuje půda pro kvalitní golf. V současné době hraji za extraligový team Golf and Spa Kunětická Hora. Ve finess se specializuji na CORE trénink, kruhový trénink či na rozvoj rychlosti, vytrvalosti a dalších obratnostně dovednostních schopností. Všechny tyto příklady jsou nezbytné pro kvalitní přípravu golfisty a prevencí zranění nejvíce zatěžovaných partií těla jako je bederní část zad. 

V současné době pracuji v Norman´s Fitness, Golf and Spa Kunětická Hora a pro citygolf.cz který má dva kamenné obchody v Praze a v Golf and Spa Kunětická Hora. 

Partneři

Realizace: www.matfix.cz

Kontakt

+420 606 268 019

bymasvatopluk@gmail.com

Gym Park - Chodov, V Parku 2308/8, PSČ 148 00

fb instagram